У сьогоднішній день (свято) – треба розвінчати «псевдо-церковний» міф про те, що багата людина не може стати святою! І Чудотворець Миколай – цьому приклад. Він, будучи дуже багатим, вмів бачити потреби інших і вмів ділитися. Ось шлях до святості тих, кому Бог проявив своє благословення: ділитися з нужденними.
⠀
👉 Бог дав нам людей, щоби їх любити, а речі, щоби ними користуватися. Проте щоденний досвід показує нам, що ми любимо речі та використовуємо людей.
⠀
👉 Дуже просто дарувати речі, значно важче дарувати себе! І замість жертовної любові, ми дуже часто «закриваємо рот» подарунками: для дітей, для коханих, для ближніх. Але голод любові залишається.
⠀
✔Убогий багач (Лк. 12, 16-21)
У Святому Письмі, багатство було своєрідним знаком Божого благословення. Отож, багач, якому добре вродила земля, мав би перш за все подякувати за вияв Божого благословення.
⠀
А ще: багач забув свою залежність! Не лише від Бога, але й від своїх слуг! Успішний урожай на полі пана – це наслідок доброї і сумлінної праці його слуг…
Пан, із обмеженим мисленням (убогий, бідака), замість того, щоб поділюся зі своїми робітниками ( як би це зробив Миколай), роздумує про те, що слід спорудити більші комори…
⠀
✔Хто кого «має»?
Ісус засуджує не багатство, але прив’язаність до нього.
Спрага до багатства, то така штука, яка зростає в (геометричній) прогресії! Якщо серце прив’язане до матеріальних цінностей, то скільки б їх не було, хочеться ще більше. Вони стають для людини божком, ідолом, мамоно…
Багатий урожай не дав почуття ситості цьому багачеві. Він наївно собі думає, що достаток буде запорукою довголіття.
⠀
Здається, хотілось би вірити, що пандемія трохи змусила нас розставити пріоритети і «збавити тепм».
⠀
✔ «Глупий»
Це не я так назвав цього багача. Так його називає Євангеліє.
Несподівано для багача, який говорить сам зі собою (розумна людина не говорить сама з собою), починає говорити Бог.
Багач отримує незадовільну оцінку своєї прєктної діяльності! Богу не подобається його життєвий план! Він називає його «безумним»!
⠀
Багач є нерозумним, бо він сплутав мету, заради котрої він живе із засобами.